Krem przeciwzmarszczkowy – najlepszy naturalny krem

wpis w: Informacje, Nieinwazyjne metody, Zmarszczki | 0

Chociaż dorosłość wiąże się z wieloma plusami, ciało manifestuje ją zawsze na swój, niekoniecznie pozytywny sposób. Jedną z oznak starzejącej się skóry są oczywiście zmarszczki – zmora pań, które mimo osiągania wewnętrznej dojrzałości, chciałyby pozostawić na zawsze młode, gładkie ciało. A twarz? Ona jest najważniejsza. W kontakcie z drugim człowiekiem twarz odgrywa najbardziej znaczącą rolę. To na niej widać stan i kondycję organizmu, a także trudne do ukrycia samopoczucie. Twarz mówi o nas najwięcej, odpowiada za pierwsze wrażenie i jednocześnie wymaga największej uwagi oraz pielęgnacji. Pojawiające się zmarszczki – zwłaszcza te pod oczami – są więc jednym z takich komunikatów: objawem zaniku kolagenu i informację o wieku. To dlatego wywołują często przygnębienie, złość i utratę pewności siebie. Ale przecież nie żyjemy w średniowieczu, a kosmetologia proponuje szereg sposobów na pozbycie się tego problemu. Znasz je?

Krem przeciwzmarszczkowy – najlepsza metoda

Wiele osób zadaje sobie to pytanie: Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają i naprawdę mogą mi pomóc? Odpowiedź jest bardzo prosta: TAK! Wybór odpowiedniego kremu nie jest łatwy, ale dzięki poniższej liście składników, możesz dowiedzieć się czego potrzebuje Twoja skóra, aby obszar pod oczami pozostawał atrakcyjny. Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać składniki takie jak:

  • retinol – pod nazwą retinol stosuje się witaminę A. Dzięki niej skóra pod oczami ulega stopniowej regeneracji, przyspiesza odbudowę najważniejszych komórek, likwiduje przebarwienia i nawilża.
  • kwas askorbinowy – krem przeciwzmarszczkowy pod oczy musi nie tylko ulepszać elastyczność skóry, ale też nadawać jej blask i poprawiać koloryt. Takie działanie wykazuje witamina C stosowana pod postacią kwasu askorbinowego. Witamina C odżywia delikatną skórę i dzięki temu też nadaje twarzy świeży, atrakcyjny wygląd.
  • Niacynamid – kolejna dawka witamin. Tym razem: B3 i PP. Niacynamid spłaszcza zmarszczki i znacząco wpływa na ich ukrycie. To ważny składnik w walce ze zmarszczkami nie tylko kobiet. Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn, których skóra jest z natury bardziej wytrzymała, również powinien zawierać Niacynamid w swoim składzie.
  • AHA – kwasy owocowe – Podobnie jak witaminy B3 i PP wpływają na spłaszczanie i niewidoczność zmarszczek. Dodatkowo złuszczają naskórek, wykazując właściwości peelingujące i odżywcze.
  • kwas hialuronowy – doskonałe odkrycie ostatnich lat. Krem przeciwzmarszczkowy oprócz likwidacji zmarszczek, musi nawilżyć skórę i zapobiegać powstawaniu nowych. Dokładnie taki cel ma stosowanie kwasu hialuronowego.
    kremy hna zmarszczki Richevon

Krem Richevon – naturalny krem przeciwzmarszczkowy

O skuteczności i bezpieczeństwie kremów świadczą ich naturalne składniki. Krem przeciwzmarszczkowy Richevon, bazujący na takich właśnie składnikach, jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla skóry wrażliwej. Bez silikonów, parabenów i wszystkich innych chemicznych słów, które przesycają większość kosmetyków gwarantuje bezpieczeństwo nawet alergikom. Richevon wnikając w najgłębsze warstwy skóry, zapewnia komfort szybkiej regeneracji i efektownego zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – czy trzeba dopasować do wieku?

Nie bez powodu na kremach przeciwzmarszczkowych znajdziemy często informację „20+”, „30+” itd. Skład kremu dla skóry dwudziestolatki różni się od składu kremu pięćdziesięciolatki. W przypadku kremu 20+ trzeba szczególnie zwrócić uwagę na aktywne działanie kosmetyku – retinol, kwas hialuronowy będą tu podstawowymi składnikami. Krem 50+ wykazywać powinien natomiast właściwości liftingujące, dzięki którym nastąpi napięcie i wygładzenie skóry.

Kiedy zacząć?

Pojawiające się zmarszczki to sprawa bardzo indywidualna, jednak statystycznie już po 20 roku życia obserwuje się osłabienie włókien kolagenu i wiotczenie skóry. To dobry moment do sięgnięcia po krem przeciwzmarszczkowy. Wybierając dobry krem, przez kolejne lata możemy dbać i znacząco poprawiać stan skóry pod oczami. Zmarszczki nie będą zatem budzić przerażenia (co często zdarza się w tak młodym wieku) ale będą kojarzone z przyjemnym rytuałem kosmetycznym.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy jest prostą, skuteczną i bardzo przyjemną metodą zwalczania oznak upływającego czasu. Warto włączyć go do codziennej pielęgnacji, prowadząc jednocześnie zdrowy i zrównoważony tryb życia. Dzięki zbilansowanej diecie, dobremu wypoczynkowi i zmniejszaniu ilości stresu, skóra naturalnie poprawi swój wygląd.

Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *