Kwas hialuronowy a zmarszczki

wpis w: Inwazyjne metody, Zmarszczki | 0

Kwas hialuronowy na zmarszczki jest jedną z powszechniej stosowanych substancji. Wiele kobiet za jego niewątpliwą przewagę nad innymi gałęziami medycyny estetycznej uznaje fakt, iż stanowi on technologicznie otrzymaną substancję, która w sposób naturalny występuje w naszej skórze, zaś wraz z wiekiem potrzebna jest nam jej suplementacja, w celu usunięcia niedoborów.

Jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki?

Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego w skórze jest wiązanie cząsteczek wody i utrzymywanie jej w odpowiednim stopniu nawilżenia. Jednocześnie wpływając na jędrność oraz sprężystość skóry. Oprócz tego pełni on rolę niejako żelowego podłoża w skórze, na którym zawieszone są elastylowe oraz kolagenowe włókna. Poprzez łączenie ich sprawia że skóra jest mocniejsza, grubsza oraz ma odpowiednią gęstość.

Kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w naszej skórze z biegiem lat ulega degradacji, na skutek mimiki i ekspresji twarzy powstają zmarszczki i znacząco spada poziom nawilżenia skóry. Syntetyczne preparaty tego składnika pozwalają na uzupełnienie niedoborów i znaczną poprawę wyglądu skóry i jej odmłodzenie. Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo i utrzymują się przez okres w granicach od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu oraz ostrzykiwanej lokalizacji ciała.

Kto może stosować takie zabiegi na zmarszczki?

Iniekcję z zastosowaniem kwasu hialuronowego mogą wykorzystać zarówno młodsze jak i starsze kobiety. Jeśli przed 30 rokiem życia dostrzeżesz u siebie pierwsze zmarszczki, lub sen z powiek będą spędzać Ci zmarszczki mimiczne możesz bez obaw udać się do gabinetu. Podobnie zabieg da satysfakcjonujące rezultaty u kobiet 50+. Ilość przeciwwskazań do jego wykonania jest bardzo niewielka stąd większość osób bez większych problemów zostaje zakwalifikowana do procedury.

Kwas hialuronowy sprawdza się w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Stosuje się go w celu zredukowania widoczności zmarszczek, poprawienia kontur ust czy ich powiększenia, daje również m.in. możliwość odmłodzenia i ujędrnienia skóry na dłoniach. Zdecydowanie poprawia jędrność i elastyczność, zyskujemy nowy promienny wygląd i czujemy się młodsze.

Jak wygląda zabieg?

Pacjent przed rozpoczęciem zabiegu musi zostać do niego zakwalifikowany. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest wykazanie wskazań do zabiegu oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Następnie w czasie 30-60 minut przed rozpoczęciem iniekcji dokonuje się miejscowego znieczulenia. Rodzaj preparatu oraz dokładne jego rozłożenie zostaje dopasowane do konkretnego przypadku przez lekarza na bazie jego wiedzy oraz doświadczenia i dobrane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

A po zabiegu…

Po zakończeniu zabiegu pacjent może od razu powrócić do pracy i codziennych aktywności. Ostrożność zalecana jest w pierwszych 2-3 dobach po jego przeprowadzeniu. Należy uważać aby nie zanieczyścić miejsca po zabiegu, nie nakładamy makijażu czy unikamy dużych zmian temperatur jak np. w saunie czy solarium.

Uzyskanymi efektami odmłodzenia możemy natomiast cieszyć się natychmiast po wyjściu z gabinetu , zaś ich poziom utrzyma się na takim samym pułapie przez okres następnych kilku miesięcy. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu. Oczywiście ważna jest również profilaktyka – starajmy się codziennie nawilżać skórę twarzy np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon.

Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *