Zabiegi na zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust

Okolica ust oraz oczu to lokalizacje naszej twarzy bardzo silnie narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych. Można powiedzieć, że właśnie te dwa rejony najsilniej wyrażają w sposób niewerbalny nasze emocje. Uśmiech widać w oczach, widać w obrębie ust. Tak więc jeśli zauważyłaś u siebie zmarszczki w tych rejonach, nie muszą one oznaczać postępującego starzenia się skóry, a jedynie świadczyć o bogatej mimice twarzy.

Walka ze zmarszczkami mimicznymi

Istnieje cała gama sposobów pozwalających na skuteczne pokonanie zmarszczek mimicznych. Zaliczamy tu zarówno metody tradycyjne (np. stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon), zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Wachlarz możliwości jest stosunkowo szeroki i z całą pewnością każda kobieta znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Zmiany wokół ust

Zmarszczki mimiczne wokół ust powstają nie tylko jako skutek uśmiechu i innych emocji. Bardzo często przyczyną ich pojawienia się jest palenie tytoniu. Jeśli właśnie ten rodzaj zmian na twarzy szczególnie Ci doskwiera, to pierwszym krokiem w drodze do gładkiej skóry będzie rzucenie nałogu.

Zmiany wokół oczu

Zmarszczki mimiczne wokół oczu pojawiają się stosunkowo szybko. Okolica ta jest szczególnie wrażliwa na wszelkie zmiany, gdyż skóra w jej obrębie jest bardzo cienka i delikatna, zawiera również bardzo mało podściółki tłuszczowej. Tak więc każde mrużenie oczu, każdy uśmiech całą twarzą nieuchronnie prowadzą nas do zmarszczek wokół oczu. Sprawdź również, jak zapobiegać zmarszczkom w młodym wieku – polecam ten artykuł.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne wokół oczu oraz ust

Aby skutecznie pokonać zmarszczki mimiczne – polecamy zabiegi leżące w kompetencji zarówno kosmetyczek jak i lekarzy medycyny estetycznej. Największą popularnością cieszą się następujące procedury:

 • Zabieg z zastosowaniem ultradźwięków – wprowadzanie substancji aktywnych do skóry, zwieńczone maseczką i relaksującym masażem. Konieczne jest regularne powtarzanie zabiegu w seriach, dla optymalnego efektu wygładzenia. W zależności od salonu kosmetycznego za jeden zabieg możemy zapłacić od około 100 do 250zł.
 • Stymulacja prądem – Na skórę nakłada się odpowiednią ampułkę lub serum następnie kosmetyczka rozmieszcza na skórze elektrody. Zabieg jest przyjemny, w czasie jego trwania możemy jedynie odczuwać delikatne mrowienie. Pomaga we wchłanianiu substancji aktywnych oraz stymuluje mięśnie twarzy i pomaga im osiągnąć wygładzenie skóry. Koszt zabiegu rozpoczyna się najczęściej od okolic 100 zł i w zależności od tego czym zostanie uzupełniony może kosztować nawet do około 300 zł.
 • Kwas hialuronowy – świetnie sprawdza się w redukowaniu zmarszczek mimicznych w okolicy oczu oraz ust. Efekt widzimy od razu po jego przeprowadzeniu i utrzymuje się około pół roku. Zdolności wiązania wody przez kwas hialuronowy sprawiają, że po upływie około tygodnia wyglądamy jeszcze lepiej. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu, co sprawia, że jest całkowicie bezbolesny. Koszt w zależności od ilości zużytych ampułek kwasu rozpoczyna się od około 500 zł.
 • Botox – jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa powoduje porażenie zakończeń nerwowych w mięśniach, do których zostanie podana, czego konsekwencją jest ich napięcie i silne wygładzenie skóry. Efekt utrzymuje się podobnie jak w przypadku kwasu przez około pół roku, i wówczas konieczne jest jego powtórzenie. W tym zabiegu pojawia się ryzyko, że gdy zostanie nieprawidłowo wykonany uzyskamy karykaturalny wygląd twarzy, którego nijak nie da się zmienić przez pół roku. Dlatego warto wybrać się na niego do doświadczonego specjalisty. Koszt w zależności od ilości potrzebnego preparatu i głębokości zmian rozpoczyna się od około 500 zł.

Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006

4 Komentarzy

 1. MilaK

  Jakoś mi się nie chce wierzyć w te ultradźwięki itd. Nie wiem czy to serio na dłużej pomoże, może skóra przez chwilę wygląda lepiej ale taki efekt się chyba nie utrzymuje zbyt długo 😉

 2. Emilia

  Na przykład lwiia zmarszczka to wg mnie problem dla hialuronowego, ale na czoło dobrze jest zrobić laser. Najlepiej isc na darmowe konsulty i się dowiedzieć co i na co.

 3. Emilia

  Na co dzień dobrze jest wklepywać richevon ale raz na jakiś czas można sobie skoczyć na zabieg, w końcu po to one są żeby nam poprawiać wygląd i humor 🙂

 4. Enrista

  Może mi ktoś powiedzieć, który zabieg na zmarszczki jest najlepszy? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *