Fale radiowe na zmarszczki – jak działają?

wpis w: Nieinwazyjne metody, Zmarszczki | 5

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które są w stanie pomóc na niemalże każdy problem. Szeroka oferta daje możliwość dobrania terapii do indywidualnych potrzeb. Jeżeli zmagasz się z pierwszymi zmarszczkami lub chcesz nieco spłycić głębokie, utrwalone bruzdy, to warto bliżej przyjrzeć się zabiegom wykonywanym z użyciem fal radiowych.

Fale radiowe na zmarszczki

Fale radiowe od niedawna wykorzystywane są w kosmetyce, skutecznie walcząc ze zmarszczkami. Ich działanie polega na ogrzewaniu tkanki łącznej, przy jednoczesnym chłodzeniu skóry przez specjalną poduszkę – tak, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy. Najczęściej do zabiegu wykorzystuje się technologię RF, kiedy to skóra poddawana jest działaniu prądu o częstotliwości nie większej niż 500 kHz. Dociera on na głębokość około 2 centymetrów. Ciepło oddziałuje na komórki tłuszczowe oraz zawarty w skórze kolagen, który kurcząc się, napina skórę.

Z drugiej strony fale radiowe pobudzają produkcję kolagenu, przez co z czasem skóra staje się coraz bardziej napięta, a zmarszczki wypełnione. Ponadto przyśpiesza się drenaż limfatyczny, tkanki pozbywają się toksyn. Skóra szybciej się regeneruje. Pobudzone zostają także fibrolasty, które odbudowują oraz wytwarzają kolagen i elastynę. Płytkie zmarszczki zostają wypełnione, cera jest bardziej elastyczna, napięta i gęsta. Znacznej poprawie ulega owal twarzy. Dodatkowo wyrównany zostaje koloryt skóry.

Zabieg jest bezbolesny i bardzo bezpieczny, na przykład porównując go z termoliftingiem. Jednorazowa sesja trwa około 10 – 20 minut, a czas uzależniony jest od tego, jak duży obszar twarzy poddawany jest działaniom fal. Bezpośrednio po wizycie twarz może być nieco zaczerwieniona, co w zależności od typu cery, mija nawet godzinę po zabiegu, a najpóźniej następnego dnia.

Efekty można zaobserwować niemalże od razu. Jednak z czasem są one coraz bardziej widoczne, punkt szczytowy osiągając po około 3 – 6 miesiącach. W zależności od stanu cery oraz oczekiwanych efektów, zabieg należy powtórzyć do trzech razy. Odstęp pomiędzy kolejnymi sesjami powinien wynosić około 2 tygodnie. Docelowe rezultaty utrzymują się przez około 12 – 18 miesięcy. W porównaniu  pozostałymi zabiegami tego typu, jest to bardzo długi czas. Pamiętać jednak należy, że ta metoda nie wygładzi zupełnie bardzo głębokich zmarszczek. Gdy efekty zaczną znikać, zabieg można powtórzyć.

Dodatkowo, aby przedłużyć efekty należy zadbać o codzienną pielęgnację twarzy np. kremem Richevon.

Zabieg falami radiowymi na zmarszczki daje świetne, naturalne rezultaty. Można go stosować w większości problemów, których podłożem jest utrata elastyczności cery. Fale radiowe poradzą sobie ze zmarszczkami oraz zwisającym podbródkiem. Co ciekawe, technika ta doskonale sprawdzi się także w innych partiach ciała, znacznie poprawiając strukturę skóry. To bardzo bezpieczna i przyjazna technika. Jedynym czynnikiem ryzyka jest nieprawidłowe wykonanie zabiegu. Dlatego też istotne jest wykonywanie terapii w profesjonalnym gabinecie. Wizyta u dobrego lekarza da możliwość profesjonalnej konsultacji oraz indywidualnego, optymalnego dobrania intensywności i częstotliwości zabiegu.

Bibliografia

1. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

 1. Dorota

  Podobno takie fale dobrze też sobie radzą z cellulitem.
  Bardzo fajny artykuł muszę przyznać.

 2. Roxana

  Fajny Richevon jest myślałam że to pic na wodę fotomontaż ale czoło mam gładkie i szyja lepiej wygląda !
  Teraz nawet umówiłam się na zabiegi do kosmetyczki a co 😀

 3. Ana

  Ciekawe co to będzie za 10 lat skoro już są takie techniki.
  Pewnie będzie można się za parenaście lat odmłodzić w 10 minut bez bólu i stresu a za 100 każdy w domu będzie miał takie urządzenia :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *