Kiedy zacząć używać krem przeciwzmarszczkowy?

wpis w: Nieinwazyjne metody, Zmarszczki | 10

Wiele osób pewnie zastanawia się kiedy warto włączyć do swoich kosmetyków krem przeciwzmarszczkowy. Oczywiście ta kwestia dotyczyć będzie kobiet, ponieważ to one obawiają się oznak starzenia się skóry i starają się szukać takich rozwiązań, dzięki którym uda się ten problem pokonać. Wydaje się, że na tą chwilę jeśli chodzi o te kosmetyki mamy bardzo duże zróżnicowanie i producenci mają już dla nas kosmetyki praktycznie na każdy wiek. Dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego produktu. Jak jednak ostatecznie dokonać wyboru?

Krem przeciwzmarszczkowy a stan skóry

Omawiany temat można określi niejako jako nieco kontrowersyjny, ponieważ jak się okazuje ile jest osób tyle opinii w tym właśnie temacie, dlatego ostatecznie podejmowanie decyzji nie jest proste. Niektóre kobiety zaczynają kremy przeciwzmarszczkowe stosować bardzo wcześnie, inne czekają z wszelkimi kosmetykami najdłużej jak to możliwe. Wydaje się, że taką sprawdzoną metodą będzie przede wszystkim obserwowanie swojej skóry. W ten sposób skutecznie można ocenić jej stan i ostatecznie podejmowanie decyzji staje się zdecydowanie łatwiejsze. Warto pamiętać o tym, że obecnie najważniejsza kwestia to dopasowanie kremu do oznak jakie mogą się na skórze pojawiać.

Zobacz koniecznie, jak możesz wykorzystać olej kokosowy zamiast kremu. Zawiera między innymi witaminy A i E, które są sprawdzone jako sposoby na pryszcze.

Pierwsze znaki starzenia się skóry

Inne będą produkty potrzebne, gdy skóra ma szary odcień inne, gdy będzie trzeba myśleć o tym, by pokonać problem matowej skóry a jeszcze inną kwestią będzie oczywiście sprawa związana z suchą skórą. Do wszystkich tych niepokojących objawów spokojnie jesteśmy w stanie wybrać dobry krem. Natomiast jeśli chodzi o ten chroniący przed zmarszczkami jest odpowiedni moment, w którym można po niego sięgnąć. Jeśli na skórze pojawiają się już pierwsze zmarszczki będzie to odpowiedni moment, by wybrać krem przeciwzmarszczkowy Richevon. W tym momencie można bowiem decydować się na profilaktykę, która będzie gwarantować nam ograniczenie pojawiania się zmarszczek do minimum. Dlatego sięgnięcie po krem zostawmy na tą chwilę, gdy już pierwsze zmarszczki się pojawią.

Bibliografia

1. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
2. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006

 1. Ewla

  Ale potem się skóra szybko przyzwyczai i taki krem chyba nie bedzie wiele dzialal ;/

 2. Doris

  Ja zamówiłam ten richevon mamie i jest bardzo zadowolona 🙂 Chodzi i wszytskim się nim chwali 🙂

 3. Sandra

  Ja jestem jkakoś nie przekonana co do tego używania kremów takich przez młode osoby bo to chyba taki chwyt marketingowy

 4. sylvvia

  Mnie na razie wystarczają zwykłe olejki. Dobry krem nawilżający. Moze mam małą skłonność po prostu bo jakoś w wieku 35 lat mam tych zmarszczek na prawdę mało.

 5. Pollianna

  prawda jest taka ze kazdy musi na wlasnej skorze doslownie wsdzytsko sprawdzic bo ze mi pasuje albo nie to nie znaczy ze tak bedzie z kolezanka i wgl

 6. Ania

  Macie racje lepiej zapobiegać niż leczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. mrs grey

  Tyle tego jest na rynku że ja już się gubię poza tym jedni mowia tak druzy inaczej chyba najlpeiej po prostu czytać skład i tyle

 8. Ida

  A u mężczyzn sprawa wygląda podobnie? W dzisiejszych czasach jest tak strasznie duzo stresu i wszystkiego ze nie znam chyba osoby, która byłaby idealnie gładka i zawsze promienna.
  A stres swoje robi wiadomo.

 9. Daria

  Mnie jakoś olej kokosowy zupełnie nie pasuję. Wolę rycynowy albo migdałowy – chyba może być, czytałam że szczególnie ten pierwszy dobry jest na przebarwienia i zmarszczki.

 10. Galidi

  Kiedy używać krem przeciwzmarszczkowy? Moim zdaniem już po 25. roku życia, im wcześniej tym lepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *