Leczenie kanałowe pod mikroskopem – co musisz wiedzieć o zabiegu?

wpis w: Informacje | 0

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pojawia się w ofercie gabinetów stomatologicznych jako nowoczesna metoda. Skutecznie leczy choroby zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem cechuje się dużą precyzją i szybkością działania – o wizytach rozkładanych na kilka tygodni można już zapomnieć. Jakie są średnie koszty? Czy istnieje możliwość refundacji zabiegu przez Narodowy Fundusz Zdrowia? Przeczytaj wszystko co powinieneś wiedzieć o tym zabiegu.

Poczytaj więcej na temat leczenia kanałowego pod mikroskopem: https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – CHARAKTERYSTYCZNE CECHY

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w zestawieniu ze standardową metodą wypada lepiej, ponieważ:

  • wszystkie wykonywane etapy (tj. usunięcie miazgi, oczyszczenie wnętrza zęba, zmierzenie i oczyszczenie kanałów, założenie wypełnienia i odbudowa korony) są wykonywane precyzyjniej, dzięki powiększonemu obrazowi.
  • leczenie kanałowe pod mikroskopem przebiega w ciągu ok. 60 minut. Nie wymaga rozplanowanych wizyt, wykonywane czynności nie są oddzielone odstępem czasowym.
  • przy tradycyjnym działaniu dentysty po zatruciu zęba, pacjent może odczuwać ból sygnalizujący obumieranie miazgi.
  • mikroskop służy m.in. leczeniu mleczaków u dzieci – nie jest więc zarezerwowany tylko dla leczenia próchnicy u dorosłych.
  • zmniejsza się ryzyko zakażenia bakteryjnego.
  • zmniejsza się ryzyko popełniania błędów przez lekarza i ewentualności powtórnego leczenia kanałowego. Powtórne leczenie jest zawsze dodatkowym obciążeniem kosztami i ich spłata leży po stronie pacjenta, a nie lekarza.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Polsce spełnia takie same standardy jak w innych krajach Europejskich. Jest metodą, która staje się popularna zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? CO TRZEBA WIEDZIEĆ O ZNIECZULENIU?

Kiedy zastanawiamy się nad tym czy leczenie kanałowe boli, musimy pamiętać, że w każdym sposobie podawane jest znieczulenie. Z tego powodu poszczególne etapy przebiegają bezboleśnie. Ból zęba po leczeniu kanałowym występuje natomiast w starej metodzie – jest to związane ze wspomnianym procesem zatruwania zęba (nazywanym inaczej dewitalizacją).

Skuteczne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Na resztki miazgi po otwarciu zęba, dentysta nakłada paraformaldehyd. Rozpieranie jamy ustnej może być odczuwalne po wyjściu z gabinetu przez kilka godzin lub dni. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przynosi z kolei dyskomfort w okolicy migdałków. Mija on samoistnie w ciągu kilku godzin. W sytuacjach kiedy dyskomfort się przedłuża, konieczny jest powrót do dentysty i skonsultowanie stanu jamy ustnej.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? JAKA JEST SZANSA NA REFUNDACJĘ NFZ?

Kwestia tego lle kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem jest złożona. O cenie decyduje liczba kanałów, które są do opracowania przez stomatologa, a także indywidualny cennik gabinetu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonuje się wyłącznie z gabinetach prywatnych – aktualnie Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego zabiegu, również u dzieci. Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem może wynieść od 500 do 2000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *