Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

wpis w: Informacje, Nieinwazyjne metody | 6

Dbałość o stan cery wiąże się dziś nie tyle z zachcianką, co z inwestowaniem w siebie, swój wizerunek i samopoczucie. Piękna, gładka skóra oznacza zdrowie i młodość, a tego nigdy za wiele –  dlatego stale rośnie popularność różnych zabiegów związanych z poprawianiem stanu skóry. Wśród nich jest także mezoterapia, w tym mezoterapia bezigłowa. Na czym polegają oba te zabiegi i dlaczego warto zwrócić uwagę szczególnie na drugi z nich?

Mezoterapia klasyczna a bezigłowa

Klasyczna mezoterapia jest zabiegiem, który polega na mechanicznym dostarczaniu skórze substancji, którą ją regenerują, wygładzają lub odżywiają. Wiąże się to z użyciem strzykawek o cienkich igłach lub specjalnych urządzeń, które tworzą niewielkie nakłucia w skórze i podają substancje. Jest to zabieg niechirurgiczny, jednak dość inwazyjny, zwłaszcza w zestawieniu z nowocześniejszą metodą – mezoterapią bezigłową.

Aby wprowadzić substancje odżywcze pod naskórek bez użycia igły wykorzystuje się zjawiska elektropolacji oraz elektroforezy. Ujmując prościej, są to specjalnie generowane impulsy elektryczne, dzięki którym w głąb skóry przenikają mieszanki substancji, tak zwane koktajle. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – wykonuje się go przy użyciu specjalnych urządzeń z nakładkami. Impuls potrafi pokonać nawet błonę komórkową, przez co komórki budujące skórę zostają pobudzone do regeneracji. Wśród najczęściej używanych substancji warto wymienić kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną oraz wyciągi roślinne, takie jak wyciąg z nostrzyka żółtego lub kofeina. To bezpieczne, precyzyjnie dobrane do celu zabiegu preparaty, a ich użycie daje wymierne efekty. Zabieg trwa zwykle niecałą godzinę, najczęściej powtarza się go w odstępach czasu ustalonych z dermatologiem lub kosmetologiem. Skutki osiągane za pomocą tej metody są porównywalne do klasycznej mezoterapii z użyciem igieł, nie pociągają za sobą jednak skutków ubocznych w postaci zaczerwienienia, opuchlizny czy nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu.

Wpływ zabiegu na skórę

Jednymi z celów, które najczęściej osiąga się poprzez mezoterapię bezigłową są odmłodzenie skóry oraz usunięcie zmarszczek. Odpowiadają za to skomponowane z myślą o wygładzaniu koktajle. Nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy (np. Richevon) czy liftingujący nie jest w stanie zdziałać tyle, co zabieg wprowadzający kwas hialuronowy oraz mikroelementy i kwasy nukleinowe w głębokie warstwy skóry. Efektem jest szybka poprawa owalu twarzy, napięcie skóry i ujędrnienie. Kremy przenikają jedynie przez naskórek, a najgłębsze warstwy niezależnie od ich składu pozostają poza ich zasięgiem, co oczywiście nie oznacza, że należy z kremów całkowicie zrezygnować. Przeciwnie, aby mieć lepsze efekty, możemy połączyć te dwie rzeczy.

Mezoterapia bezigłowa może także pomóc w walce z rozstępami lub cellulitem. W połączeniu z dietą i aktywnością prowadzi do szybkich, widocznych i trwałych efektów. Z pomocą impulsów elektrycznych poprawia się też stan skóry po przebywaniu na słońcu, a także stopień jej napięcia. To jedno z najnowocześniejszych osiągnięć dermatologii estetycznej, warto więc poświęcić mu uwagę w poszukiwaniu zabiegu odpowiedniego dla siebie.

 

 1. Milena

  Czyli taka mezoterapia jest właściwie bezbolesna? Fajnie, bo trochę się boję igieł i kłują mnie tylko kiedy pobierają krew albo naprawdę trzeba 😉

 2. Malina

  Chodzę na takie zabiegi, ale wg mnie po igłowej są lepsze i szybsze efekty.

 3. Alkaa

  Całkiem przyjemny zabieg.
  Efekty widać praktycznie od razu, bólu nie ma zadnego i człowiek się super czuje 🙂 Trzeba o siebie już dbać w pewnym wieku.
  Poza tym dieta, ćwiczenia… Zdrowy tryb życia widać na skórze.

 4. Viola

  Richevon to też taki koktajl dla skóry !
  Dobrze że robi się teraz coraz więcej naturalnych kosmetyków.

 5. Mitahi

  A ta mezoterapia bezigłowa jest skuteczniejsza od tej klasycznej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *