Zabieg likwidujący zmarszczki a bezpieczeństwo

Zmarszczki są nieuniknioną oznaką starzenia się, ale możemy w szybki sposób się ich pozbyć stosując kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon lub robiąc różnego rodzaju zabiegi, które są bezbolesne lub bardziej odczuwalne. Do nich zaliczyć można: lasery, botox, lub peeling chemiczny.

Wybieramy zabieg likwidujący zmarszczki

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany do wypełniania zmarszczek na twarzy i szyi, do unoszenia twarzy i wypełniania kości policzkowych. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Można go przyjmować doustnie lub przez personel medyczny, który go wstrzykuje. Kwas hialuronowy jest bezpieczny lecz może dawać reakcje alergiczne i działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych mogą wystąpić, jeśli je odczujesz to niezwłocznie trzeba powiadomić lekarza. Np. trudności z poruszaniem się, bóle mięśni lub sztywność, ból stawów. Mniejsze występowanie objawów tj. krwawienia, powstawanie pęcherzy, pieczenie, chłód, przebarwienia skóry, uczucie ucisku, pokrzywka, zakażenie, zapalenie, świąd, drętwienie, ból, wysypka, zaczerwienienie, blizny, obrzęk, tkliwość, mrowienie. Ciąża i karmienie piersią – kwas hialuronowy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, lecz nie ma badań na ten temat a żadna kobieta nie podejmuje się tego zabiegu w tym czasie.

Botox jest oczyszczonym preparatem białka toksyny botulinowej uzyskanej z bakterii. Jest wykorzystywany do trzech głównych celów: reguluje skurcz mięśni, silnego pocenia się pod pachami i popraw kosmetycznych tj. wygładzanie zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy, likwiduje problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Czas zabiegu to około 10 minut. Botox zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a całkowity efekt może być widoczny dopiero po 7 do 10 dniach. Skóra wygląda młodziej i jaśniej. Utrzymuję się od 4 do 6 miesięcy. Żeby były pożądane efekty trzeba co jakiś czas powtarzać zabieg. Jest to zabieg, który może wywołać niepożądane skutki uboczne chodź jest bezpieczny. Zgłoś się do lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych skutków ubocznych, występuje nawet kilka tygodni po wstrzyknięciu: trudności w oddychaniu lub przełykaniu,ochrypły głos, opadanie powieki, nietypowe lub ciężkie osłabienie mięśni (zwłaszcza w obszarze ciała, których nie wstrzyknięto leku) utratę kontroli pęcherza moczowego, problemy z wizją, ciężka wysypka lub swędzenie, szybkie, wolne lub nierówne bicie serca. Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować: osłabienie mięśni w pobliżu których lek został wstrzyknięty, siniaki, krwawienie, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, bóle głowy, sztywność mięśni, gorączka, kaszel, ból gardła, katar, grypa,zawroty głowy, senność, uczucie zmęczenia. Zobacz też, co o tych zabiegach pisze kobieta.gazeta.pl

Jeśli karmisz piersią lub jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego zabiegu.

Peeling chemiczny to złuszczanie skóry pod wpływem działania substancji chemicznych lub biologicznych. Na tle wybranego peelingu możemy przygotować skórę do dalszych etapów zabiegu, który może zniwelować blizny potrądzikowe, zmarszczki, rozszerzone pory lub przebarwienia. Cykl złuszczania komórek skóry jest zabiegiem kontrolowanym i nie ma niekorzystnego wpływu na organizm człowieka. Ale jak w każdym zabiegu mogą wystąpić powikłania najczęściej nie są znacznie nasilone. Tyczą się częściej skóry ciemnej, są związane z głębokością wykonania, częściej występują przy peelingach średnich i głębokich. Działania niepożądane tj. podrażnienie, pieczenie, świąd, ból, utrzymujący się rumień, obrzęk, pęcherze. Powikłania przypadkowe mogą powstać w przypadku zakropienia oka przy zabiegu. Peeling chemiczny nie jest dla każdego, warto wcześniej skonsultować to z lekarzem, który wykonuje takie zabiegi.

Nie musimy się stresować kiedy pewnego dnia zobaczymy na skórze oznaki starzenia się – zmarszczki. W dzisiejszych czasach jest dużo metod, które pozwalają nam się ich pozbyć. Pamiętajmy jednak o tym, żeby dobrać odpowiedni zabieg do naszej skóry. Oczywiście wcześniej skonsultować go ze specjalistą w tej dziecinie i wykonywać go w specjalnych gabinetach kosmetycznych lub klinikach dermatologicznych niż na własną rękę. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpią nam niepożądane działania po zabiegu.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
3. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006

 1. Nieeesia28

  Bezpieczeństwo to sprawdzanie osób które mają robić nam zabiegi a nie chodzenie do koleżanki która nam zrobi botoks za 50 zł a potem płacz i lamęt że spuchło że leci ropa i bóg wie co

 2. Patrycja

  Peeling chemiczny kwasem migdałowym – coś wspaniałego. Skóra odmłodzona, piękna, odżywiona… Naprawdę MEGA!!

 3. Ajronka

  10 minut? Tylko? wow wow to naprawdę niedużo :O
  10 minut za parę stówek….

 4. Ajronka

  Ja zamiast kwasów i botoksów chodze na peelingi różne do mojej kochanej Pani Agi i na codzień wklepuję Richevon i powiem wam że nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba!!

 5. Guunia

  e tam takie powikłania jak piszecie zdarzają się bardzo bardzo rzadko 😀

 6. Karolina

  Nie każdego niestety stać na takie zabiegi… Chociaż jak się ktoś postara o udaje się odłożyć parę stówek na taką przyjemność. Tylko nie wolno przesadzać żeby nie wyglądać jak karykatura samego siebie (np. kobieta kot :O )

 7. Kate

  To kwas hialuronowy można też na szyję stosować?
  I to działa tak samo?

 8. Lostria

  Boję się tych wszystkich zabiegów, nie wiem właśnie do końca czy to wszystko jest bezpieczne, czy nie będę miała skutków ubocznych ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *